Your Cart

Illustrator 2 Käyttäjän opas uudistettu

Illustrator 2 Käyttäjän opas edistyneille käyttäjille on saanut päivitettyä sisältöä. Kirjasta löytyy nyt uudistettu osio 3D-kuvien luomisesta Illustratorin uusilla 3D-työkaluilla. Adobehan poisti 3D-ominaisuudet Photoshopista, mutta ne on tuotu huomattavasti käyttökelpoisempina Illustratoriin. Voit luoda nyt toimivia 3D-malleja ja viedä ne muihin sovelluksiin - esimerkiksi Adobe Dimensioniin jatkokäsiteltäviksi.


Lisäksi kirjaan on lisätty osio tekoälyn hyödyntämisestä Illustratorissa. Voit nyt helposti luoda erilaista vektorigrafiikkaa ja pintakuvioita Pattern-muotoina sekä värittää objekteja käyttäen koneoppimisen avulla kehitettyjä algoritmeja.Ps. Kuvan jänis metsässä on luotu tekoälyllä Illustratorissa käyttäen tekstikehotetta Eastern bunny in forest. Parempaan en olisi itsekään pystynyt!


Osta Illustrator 2 Käyttäjän opas -verkkokaupasta!