Your Cart

Videoiden merkitys markkinoinnissa kasvaa

Vielä joitakin vuosia sitten videoiden julkaisu verkossa oli vaikeaa. Kamerat ja kuvauslaitteet olivat kalliita ja hankalakäyttöisiä (magneettinauhat!), videon jälkikäsittely vaati järeän tietokoneen ja julkaisukanavat ja -välineet olivat puutteellisia. Verkon striimauspalvelut (YouTube, Vimeo ym.) ja älypuhelinten yhä paremmat kamerat ovat muuttaneet nopeassa ajassa kaiken. Kuka tahansa voi kuvata ja käsitellä videota helposti sekä julkaista sen verkossa.


Adoben Premiere Pro tarjoaa loistavan välineen muokata raakavideosta ammattimainen ja tyylikäs lopputulos, jota kehtaa esitellä ja jakaa. Kynnys Premiere Pron käyttöön on kuitenkin useimmille korkea, voihan välineellä käsitellä vaikkapa kokoillan elokuvan ja sovelluksen ominaisuudetkin ovat sen vuoksi hyvin monipuoliset. Premiere Pro Käyttäjän oppaan avulla otat sovelluksen helposti haltuun. Oppaassa on esitelty selkeästi ja johdonmukaisesti ohjelman perustoiminnot videoiden muokkaukseen.


Book Cover and Coffee